Częstym problemem, który dotyka praktycznie każdy samochód z kloszami lamp i reflektorów z poliwęglanu jest ich matowienie, utlenianie i żółknięcie. Z upływem czasu i kilometrów reflektory matowieją co raz bardziej. Stają się nieestetyczne i co najważniejsze mocno pogarsza się jakość oświetlania jezdni. Jednak można temu zaradzić i je zregenerować.

Proces renowacji polega na usunięciu zniszczonej warstwy materiału i jego wyrównaniu, podobnie jak w przypadku korekty lakieru. Reflektory przeważnie jednak wymagają wstępnej, mocniejszej obróbki papierami ściernymi, dopiero potem finalnego wykończenia pastą polerską.

W celu zabezpieczenia lamp przed ponownym procesem starzenia stosujemy na ich powierzchni powłoki ceramiczne lub malujemy je lakierem bezbarwnym. Lakierowanie daje najlepsze rezultaty zabezpieczające reflektory na wiele lat.

Proces lakierowania jest dwuetapowy. Najpierw nakładany jest wodny podkład. Potem warstwowo nanoszony jest dwuskładnikowy, chemoutwardzalny lakier zewnętrzny. Następnie polakierowane lampy są wygrzewane w tem. ok 60 st. C aby dodatkowo utwardzić powłokę lakierową.

Usługa nie wymaga demontażu reflektorów. Profesjonalna usługa renowacji kloszy lamp tańsza w porównaniu z wymianą całych lamp.

Czas usługi: ok 3h. Usługa z lakierowaniem ok 8h.