Zadbane felgi aluminiowe w dużym stopniu wpływają na atrakcyjny wygląd naszego samochodu. Jednak niepielęgnowane dość szybko pokrywają się różnego rodzaju zanieczyszczeniami pochodzącymi z hamulców i asfaltu. Dodatkowo bezpośredni kontakt kół z nawierzchnią powoduje ingerencję pyłów, kamyków i innych drobin na felgi. W takich warunkach lakier, którym przeważnie pokryte są obręcze ulega szybszemu uszkodzeniu. Nasza firma naturalnie specjalizuje się również w kosmetyce felg aluminiowych.

Zakres usługi pielęgnacji felg zależy od oczekiwanych efektów, które chce osiągnąć klient. Felgi mogą zostać tylko wyczyszczone zewnętrznie lub przejść pełny proces kosmetyczny na który składa się :

  •  demontaż kół z samochodu
  • dokładne czyszczenie całych felgi od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej
  • glinkowanie lakieru felg
  • korekta powłoki lakierowej
  • zabezpieczenie lakieru woskiem wysokotemperaturowym lub powłoką kwarcową.
  • odżywienie i konserwacja opon.

W przypadku mocnych defektów powłoki lakierniczej jak odpryski, głębokie rysy czy uszkodzenia rantów usługę renowacji możemy najpierw zlecić zakładowi lakierniczemu. Wypolerowane i zakonserwowane felgi, podobnie jak w przypadku lakieru karoserii na długo pozostaną zabezpieczone i lśniące. Zanieczyszczenia drogowe, brud a zimą sól nie będą przywierały w sposób trwały do powierzchni felg. Mycie kół zostaje diametralnie ułatwione, ogranicza się tylko do spłukiwania ciśnieniowego. Przedłużona zostaje żywotność felg i wzrasta ich wartość.