Według zapewnień producentów powłoka tego typu zawiera wyhodowane kryształy kwarcu, które po aplikacji łączą się z cząsteczkami lakieru tworząc bardzo trwałą powłokę. Podczas aplikacji produktu bardzo ważne jest idealne przygotowanie i oczyszczenie powierzchni. W przypadku aut używanych ze sporym przebiegiem niezbędna jest korekta lakieru. Oczywiście koniecznie jest również usunięcie nalotów ze smoły, wszelkich osadów drogowych i środowiskowych. Dobre przygotowanie powierzchni zapewnia trwałe wiązanie co z kolei przekłada się na trwałość i pozostałe właściwości produktu.

Największą zaletą powłok ceramicznych są właściwości hydrofobowe czyli duża zdolność do odprowadzania wody w zabezpieczonej powierzchni. Kolejną ważną zaletą jest duża zdolność do odpychania brudu i zanieczyszczeń co jest szczególnie istotne podczas intensywnego użytkowania auta. W dużym stopniu ułatwiona jest również bieżąca pielęgnacja samochodu, ponieważ zanieczyszczenia znacznie mniej przylegają do powierzchni w porównaniu do klasycznych wosków naturalnych czy syntetycznych. Ostatnim równie ważnym aspektem jest zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, czyli ochrona przed płowieniem lakieru auta.

Polecamy i zapraszamy do naszej firmy na zabieg naniesienia powłoki ceramicznej w Państwa aucie. Aplikujemy głównie powłoki najlepszych producentów – Gtechniq oraz Ceramic Pro.