Zadbane wnętrze auta to nie tylko czysta tapicerka. Równie ważne są profesjonalnie wyczyszczone i odżywione tworzywa sztuczne. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że prawidłowa pielęgnacja tych elementów, jest bardziej pracochłonna, niż samo pranie tapicerki. Otóż detailingowe czyszczenie plastików to nie tylko maskowanie brudu popularnym „Plakiem”. Jest to zabieg prowadzony z najwyższą starannością, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najdrobniejsze elementy. Cały proces zaczyna się od odpylenia sprężonym powietrzem wszystkich zakamarków i trudno dostępnych miejsc kabiny.

Następnie całe auto jest bardzo dokładnie odkurzane. Później za pomocą pędzelków, gąbek, ścierek oraz specjalnych płynów APC o różnej sile działania czyścimy po kolei element po elemencie: kratki nawiewów, deskę rozdzielczą, mieszek zmiany biegów, popielniczki, schowki, trzymaki do napojów, kierownicę z kolumną, pasy, pedały, pokrętła foteli, szyny foteli, roletę bagażnika, słupki, uchwyty pasów, klamki, przyciski sterowania szyb, boczki drzwiowe, listwy progowe, uszczelki itd.

Kiedy czyścimy auto kompleksowo, dopiero po tym etapie przechodzimy do prania tapicerki. Jest to podyktowane tym, iż środki piorące do tapicerki również rozpuszczają brud na plastikach powodując powstawanie zacieków. Po zabiegu odłuszczania, czyszczone elementy są odżywiane specjalnymi dressingami przywracającymi ich oryginalny wygląd.

Następnie myjemy szyby, ponownie odkurzamy wnętrze, wkładamy dywaniki, wyjeżdżamy autem na światło dzienne, aby dostrzec ewentualne niedociągnięcia i na tym podstawowy detailnig wnętrza kończy się.